Interview

Українська стилістка Євагрія Сергєєва про те, як стала кастинг-директором у Нью-Йорку та провела покази Marc Jacobs і Versace

«Шоу Марка Джейкобса було просто феєричне!»

Український креативний клас не втомлюється підкорювати вершини та демонструвати на просторах світу свої таланти та прагнення до нових успіхів. Fashion-продюсерка Evagria більше чотирьох років успішно працювала в Україні, щоб втілити свою заповітну американську мрію – і працювати з потужними світовими брендами. Отримавши незабутній досвід при роботі з брендами LITKOVSKA, Helen Marlen Group та Ukrainian Fashion Week, вона разом з командою нью-йоркської агенції DM CASTING створює покази для MARC JACOBS і VERSACE.

Де саме зараз ти опинилась і чим займаєшся? 

Я давно зрозуміла, що хочу отримати міжнародний досвід, побачити як працює система у центрах моди, щоб розвиватися і у майбутньому, можливо, покращити цю систему і в Україні. Саме тому я вирішила, що зараз той час, коли варто іти і робити, так моя жага до самовдосконалення і привела мене в Нью-Йорк, де зараз я працюю у якості кастинг директора для DM CASTING. Майже рік разом з ними мені вже вдалось створити декілька крутих великих показів, і бути частиною чогось масштабного.

Які найголовніші якості кастинг-директора ти виділила для себе за цей час роботи?

Головне завжди бути включеним в процесі і напоготові в будь-який момент. Пошук моделей – безупинний, тобі треба бути постійною на зв’язку і вести комунікацію з великою кількістю людей – тому бути асоціальною людиною тут не вийде.

Як проходить сам процес відбору моделей?

Тут варто зазначити, що модельна індустрія в Штатах дуже розвинена і розширилась, безліч агенції з професійними моделями… Моя задача постійно вивчати нові обличчя, шукати унікальні і талановиті, знати усіх напам’ять – ну хоча б постаратися. Тому я знаходжусь в постійному пошуку і відбираю моделей не «на показ», а сильно завчасно до початку підготовки.

Але ж у кожного дизайнера є свої вподобання?

Звісно, дизайнер і стиліст безпосередньо беруть участь у pre-casting и main casting, які проходять за тиждень до показу. Разом ми готуємо попередню вибірку моделей. Але ти завжди маєш розуміти вподобання дизайнера, настрій показу, щоб пришвидшити і полегшити процес.

Напевно ж у кожного клієнта є свої улюблені моделі, яких він хоче обов’язково бачити на показі? Зіркові моделі?

У цьому питанні відіграє більше комерційна складова, адже вдало підібрані моделі: успішні, зіркові чи просто талановиті, які зможуть вразити чимось – це те, що гарантує успіх показу, дизайнеру чи колекції. Тому роль кастинг-директора неймовірно важлива, адже від того, наскільки показ обговорюють в пресі залежить те, скільки бренд може заробити або втратити.

За цей рік ти встигла зробити покази для MARC JACOBS, MICHAEL KORS і VERSACE, чим відрізняється робота з такими гігантами світу моди і брендів поменше?

Як це не дивно, але загалом – нічим. Рівень проведення показів максимально високий і командам, що займаються організацією все одно наскільки відомий бренд. Усе має бути чітко сплановано та організовано завчасно, щоб у день показу було менше проблем та затримок. Єдине питання бюджету – він впливає на масштаб самої події, але на організацію ніяким чином.

Якщо все настільки круто організовано, то напевно і помилок не трапляється?

Це щось на нереальному (сміється) Коли працюєш з людьми факапи трапляються постійно: то модель загубиться, то запізниться на мейк. Але варто пам’ятати, що кожна помилка, навіть дуже маленька, обходиться дорогою ціною, тому я тримаю в голові за правило, що маю закінчувати робочий день тільки тоді, коли впевнена, що все бездоганно зроблено.

А колеги і клієнти більш прискіпливо ставляться, знаючи, що ти не американка? Чи, навпаки, більш лояльно через те, що українка?

В США, а особливо в Нью-Йорк, приїжджають люди з усього світу, щоб здійснити свої мрії, тому тут усім все-одно звідки ти – усі рівні. Загалом, рисою роботи в США є робоча етика – ніхто не втручається в твоє особисте життя, всім цікаво який ти робітник. А от професіоналом бути тут дуже важливо і працювати, не покладаючи рук. Якщо ви готові по 16 годин, а іноді і більше працювати, то вас оцінять і відзначать. Все інше не має значення.

Ну і наостанок розкажи про свій найкращий досвід у Нью-Йорку, показ який запам’ятався?

Marc Jacobs FALL23 – був просто феєричний, починаючи з підготовки до показу. По-перше, люди з якими ти завжди мрієш працювати – стиліст шоу був головний редактор i-D Аластер МакКім. Неймовірна атмосфера центру великого мегаполісу, адже головний офіс бренду знаходиться у самому центрі Нью-Йорку, це висока будівля, де я з командою працювали над шоу. Ну показ у New York Public Library, який увійшов в історію як один з найшвидших показів – пройшов за три хвилини. Але звісно не треба думати, що все було просто і легко: робота кожного дня до 23, довгий пошук нових обличь, кастинги на 500 чоловік. Але все це того однозначно варте!