Interview

Anti-aging експерт та президент World Anti-aging Association, Сільва Даян про тренди краси, догляд за собою та як зараз змінюються погляди на beauty індустрію у жінок, підлітків та навіть чоловіків

«Я за натуральну красу, і в сучасному світі дедалі більше ми спостерігаємо за популярністю усього природного та гармонійного. Минув час, коли помітні зміни свого тіла чи обличчя були у тренді. Новітні стандарти краси базуються на здоров’ї та effortless beauty. Легка, невимушена грація та врода; так званий «макіяж без макіяжу», а також лише ті уколи краси, які дають природній, майже непомітний, ефект»

Сільва, якими основними правилами ви керуєтеся при виборі косметики? Та що б порекомендували робити іншим?

Перш за все, я завжди прискіпливо читаю склад продукту – і іншим раджу робити те саме. Усі жінки, дівчата молодшого віку, підлітки мають навчитися правильно обирати догляд, а не вестися на тренди в Tik Tok, або купляти засоби, які рекомендують відомі блогери, подружки чи хтось ще. І взагалі, прислухатися чиїмось рекомендаціям, окрім дерматолога чи косметолога, не варто, адже деякі компоненти можуть сильно нашкодити.

Як anti-aging експерт, з якого віку ви радите починати активний догляд за своєю шкірою та вводити у догляд anti-aging засоби?

Щоб не починати «активний» догляд та не намагатися швидко усунути прояви старіння, від яких вже навряд можливо позбутися, доглядати за своїм обличчям гарно й якісно потрібно завжди! Часто буває, що жінки починають замислюватися про засоби для догляду ближче до 30, а до цього просто вмиваються водою. Тому з підліткового віку раджу починати консультуватися зі спеціалістами, які допоможуть підібрати гарні засоби. Навіть своїх дочок я навчаю правильно доглядати за своєю шкірою. І якщо ви будете все життя піклуватися про стан своєї шкіри, вона обов’язково вам віддячить згодом.

Якщо вже говорити про молоде покоління, то хотілося б поговорити про тренди краси, адже молоді дівчата часто стають жертвами тих трендів, що поширюються в інтернеті? Які з них підтримуєте, а що вважаєте маркетингом?

Все залежить від того, чи наносять шкоду ці тренди. Наприклад, пам’ятаю, як декілька років тому всі почали використовувати роликові масажери чи гуаша – нічого поганого в цьому не бачу. Те ж саме с тейпами чи різноманітними девайсами. У кожного засобу є своє призначення, звісно жодне з них не зробить вашу шкіру молодшою, але для ліфтингу, зменшення набряків – чому ні. А от якщо казати про використання різних засобів чи лікарських препаратів не за призначенням – я абсолютно проти таких тенденцій. Взагалі, мій улюблений beauty девіз сьогодення – натуральність. Мені подобається, що природня краса зараз особливо цінується. І навіть природнє старіння зараз в тренді.

Ви президент World Anti-aging Association, в чому місія цього проекту?

Я думаю, що це ще один важіль на шляху до реалізації моєї глобальної мрії – допомогти жінкам та чоловікам знайти внутрішню силу та впевненість у собі через пізнанні власної краси та свободи. Щоб кожен пам’ятав завжди про себе, свій догляд та внутрішню гармонію.

Дуже цікаво, що ви сказали і про чоловіків, адже зазвичай питання догляду за собою та старіння хвилює більше жінок…

Дарма ви так вважаєте, адже сучасні чоловіки звертають увагу на свій зовнішній вигляд не менше за жінок. Деякі з них сором’язливо цікавляться цією темою, але часто можна помітити, як вони хвилюються через появу зморшок чи втрату волосся – і це доволі гарний знак! Жінки люблять доглянутих чоловіків, але головне, щоб їм було комфортно самим з собою. З власного досвіду знаю, що чоловіки трохи бояться розпочати процес догляду за собою, але коли втягуються – дуже відповідально підходять до справи!

На вашу думку, чи більше люди звертають увагу на свій зовнішній вигляд та догляд за шкірою?

Однозначно, так! Ви погляньте, тільки за минулий рік запит зріс на 40%. І я думаю ця цифра буде швидко зростати. Усе більше людей поглиблюють свої знання у сфері косметології та нутріціології, цьому також сприяє розвиток технологій. Я думаю, що ми проживаю еру розквіту краси та догляду за собою.

instagram: silva_dayan