Interview

Від думок про втрату бізнесу до запису на 10 днів вперед та філіал у Європі: бізнес-історія “FIT FOR FACE” від Буряк Тетяни

Тетяна Буряк — співзасновниця та директор з розвитку бренду мережі спортклубів для обличчя FIT FOR FACE.
Майже три роки, крім цього, була СЕО київського філіалу. За ці три роки разом з командою заснували 2 філіали: один у Києві, другий у Варшаві, а також як окреме направлення — франчайзинг по Україні та Європі.

За тиждень до 24 лютого — чим займались ви та ваш бізнес?

В країні стояла напруга ще з осені, і ми розуміли, що відкриватись у Європі потрібно у будь-якому випадку. За тиждень до початку війни я поїхала у відрядження дивитись приміщення для філіалу у Варшаві, — зазначає співвласниця Тетяна Буряк. Повернулась у Київ 23 лютого вночі, за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення. Якраз 24 лютого мали підписувати договір на оренду приміщення на лівому березі — ми до кінця сподівались, що все-таки війна не почнеться. Але війна внесла свої корективи.

Як ваш бізнес зустрів війну?

Наш пріоритет — команда. Спершу думали, як допомогти співробітникам. Пам’ятаю, хтось з команди пише: “Тетяно, я, мабуть, сьогодні не вийду на роботу”, — згадую з гумором, адже хіба можна відповісти заперечно? Усі були розгублені, але ми постійно тримали зв’язок: спілкувались, хто куди їде, чи потрібна поміч й одразу виплатили зарплату, щоб були гроші на існування. Мріяли, що війна швидко закінчиться й за кілька тижнів будемо у звичному режимі.

”Перший місяць було відчуття, що бізнесу більше не буде. На той час, я була в Італії.”

Пам’ятаю, як обдумувала йти працювати найманим робітником, але на 2 місяць зрозуміла, що надто звикла до бізнесу і почала потроху запускати процеси: з командою транслювали уроки самомасажу та поради з домашнього догляду. Весь час поширювали важливу інформацію, волонтерили. На 2 місяць клієнти почали розривати дірект, і ми зрозуміли, що попри ракети й тривоги, люди готові приходити. Так ми відновили роботу і переїхали на кращу локацію. Наразі в нас дуже щільний запис, тому розширюємо команду. А через 9 місяців війни, ми відкрили філіал у Варшаві, де вже в перші дні був повний запис — здебільшого це були українки, які знали про нас.

Чи вдалось зберегти команду?

На 90% ми зберегли команду. У квітні співробітники почали повертатись, адже усі зрозуміли, що війна швидко не закінчиться. Тож ми склали графік і відновили роботу: адміністратор взяла на себе великий шматок роботи, я згадала навички таргетолога, бухгалтера тощо. Уся команда була дуже згуртована — завдяки цьому ми зміцніли, а бізнес не постраждав.

Чи змінилась стратегія розвитку?

До війни ми були “спортзалом” для обличчя — завдяки глибинній роботі з м’язами, що заміняє пластику, ботокс та працює як ліфтинг. Після 24 лютого трохи видозмінили позиціювання. Клієнти часто приходять розслабитись: обличчя, шия та зона декольте — це чутливі зони з десятками нервових закінчень, тому часто масаж діє як заспокійливе. Тож, тепер ми дбаємо і про ментальне здоров‘я.

 ”Якось військовий прийшов на масаж прямо у пікселі й зі зброєю, поклав автомат поряд і ліг на кушетку.”

В наш час, цим нікого не здивуєш, але ми звикали до нової реальності. Ми дякуємо за захист військовим безкоштовними масажами — запустили цю ініціативу для ЗСУ і періодично її повторюємо. Бійці зазначають, що нам вдається урівноважити та відновити їхній стан.

Ваш найбільший інсайт після початку війни?

Наших людей не зламати — їх не турбують тривоги й ракети, вони хочуть відчувати життя тут і тепер. Війна вчергове переконала, що українки звикли слідкувати за собою, щоб там не було.

Що є найбільшим викликом для бізнесу після початку війни?

Обстріли, адже це відповідальність за життя клієнтів та команди. Також, кадровий голод — ринок спеціалістів обмілів і примушує нас в деяких моментах проявляти гнучкість.

У чому секрет вашої унікальності?

Масаж обличчя FIT FOR FACE — це професійний, комплексний та систематичний підхід. В нас понад десяток унікальних масажів обличчя, техніки зібрані з усього світу, — результативність яких підтверджується 30-річним досвідом авторки масажів студії, усі наші фейс-тренери з медичною освітою. Наші клієнти бачать результати, відчувають турботу та приємну атмосферу і завжди отримують більше, ніж очікують.

Ваші плани на майбутнє?

Перед війною ми запустили направлення франчайзингу по Україні. За кордоном масажі обличчя відстають за якістю. Але до франшизи у Європі ми були не готові, адже не вивчали цей ринок. Не дивлячись на це, запити отримуємо постійно. Тому зараз працюємо над цим напрямом і його запуском за кордоном та по Україні. Плануємо відкривати філіали, збільшувати команду, масштабуватись. Але як то кажуть, іноді не все ти вирішуєш. Загадувати напевне наразі важко.

Особисто я натхненна також допомагати бізнесам у різних нішах — масштабуватись й виходити на інший рівень, отримувати результати, підвищувати впізнаваність та лояльність клієнтів. Тому я відкрита до співпраці з тими підприємцями, які цього потребують.

Побажання іншим українським бізнесам?

“Глухий кут” — це дуже часто початок чогось нового, прекрасного. Не буває темряви без світла. Як би не було важко, не забувайте, що ми українці, а це означає, що для нас немає нічого неможливого!

fitforface.kyiv
fitforface.warszawa