Interview

Материнство та новий робочий ритм: як знаходити гармонію в професійній діяльності після народження дитини. Інтерв’ю з Анною Носок

У питаннях материнства делікатний баланс між дітьми та кар’єрою може бути нелегкою історією. Сьогодні Анна Носок, яка є співвласницею діджитал-агентства A.A., піар-агентства Potolok та тричі мамою, розповіла про те, як вона змінила свої погляди та рішення, поєднуючи робочі обов’язки з вихованням дітей.

Перші спроби work-motherhood балансу
З появою на світ мого первістка, питання працювати чи ні навіть не стояло, адже це було необхідністю для підтримання фінансового рівня сім’ї. Згодом, коли у нас з чоловіком з’явилась друга дитина, мій бізнес почав процвітати, та моя залученість була абсолютною потребою для позитивної динаміки розвитку агенції. Однак тоді й відбулась кардинальна зміна в житті, адже я прийняла особисте рішення віддати перевагу материнству. Аби цей вибір був реальним, я делегувала задачі та найняла більше людей, що звісно негативно вплинуло на дохід, проте дійсно принесло відчуття задоволення.

Третя вагітність та еміграція
Моя третя вагітність припала на момент еміграції до США. В цей період пріоритетом було вихід на новий ринок, побудова персонального бренду та укорінення бізнесу в новій країні. Перші місяці я продовжувала працювати, не зважаючи на втому та токсикоз, тим самим нехтуючи власним комфортом. Саме тоді я переосмислила свій підхід та вирішила дослухатись примітивних, але дієвих порад: дати собі час та відчути потреби власного тіла. Головне домовитись із собою, що зараз варто взяти паузу для ментального та фізичного здоров’я. До речі, з останнім мені дуже допомогли психологи та коучі.

Страх стагнації бізнесу
Звісно мене інколи настигав страх втрати клієнтів, особливо в перші тижні після народження третього малюка. Коли моя тривожність з цього приводу загострювалась, я виходила на робочі дзвінки та намагалась брати активну участь в різних процесах. Проте згодом, після спаду гормонального буму, я сказала собі: “Стоп! У мене маленька дитина, яка потребує повної віддачі та уваги, а проєкти дійсно можуть почекати.”.

Мені дійсно допомогла попередня підготовка агенції та роки праці над нею. Бізнес справді може функціонувати без моєї прямої участі завдяки чудовій та відповідальній команді. Це і дозволило мені відійти в сторону турботи за малюком.

Як відбувається процес роботи зараз?
У робочий ритм я почала входити плавно, уникаючи задач із терміновими дедлайнами, адже не можу гарантувати їх вчасне виконання. Спершу я усвідомила, що будуватиму весь графік навколо дитини, а не навпаки. Я не беру малюка на робочі зустрічі та не виходжу в Zoom із ним на руках.

Зараз я працюю декілька годин в тиждень, виконуючи все поступово та без зайвого стресу. Звісно іноді з’являється більше часу, наприклад, коли до нас приїздять батьки, проте в основному моя рутина залежить від дитини. Так, це зменшує продуктивність, проте це мій свідомий вибір.

Головним інсайтом є те, що материнство та вагітність дозволяють виділити пріоритети в житті. За весь період я усвідомила що працює конкретно для мене, які моменти є дієвими, а які просто поглинають час та ресурс. Ці прекрасні етапи дали мені очистити простір від зайвого шуму, що є по-справжньому цінним.

Анна Носок, підприємиця, експертка та інфлюенсерка.