Interview

KÓRNEL розповів про свої музичні вподобання, натхнення та творчість під час війни

KÓRNEL – український співак, композитор, музикант, який вже встиг підкорити серця слухачів своїми проникливими текстами та дуже потрібним саундом. Спеціально для The Icon артист поділився секретом написання власних пісень, розповів про початок сольного шляху під час війни, а також розкрив імена музикантів, які його надихають.

– KÓRNEL – ваш проєкт це про душу та щирість, що саме ви хочете донести людям через призму своєї музики?

Своєю творчістю та особистим прикладом я прагну розкривати слухачам справжню глибину чоловічого світу, який часто прихований за брутальністю. В цьому світі, окрім сили, є почуття, емоції, щирість, випробування не тільки тіла і духу, але й серця, вразливість, співчуття, справжня любов та повага до жінок і прагнення осягнути свою природу.

– Ваш сольний проєкт почав свій розвиток під час війни, чому саме зараз?

«Немає кращого моменту, ніж зараз». Раніше я не розумів цих слів, хоча я завжди відчував у собі потенціал сольного артиста. Багато років поспіль я був учасником гурту, репертуаром якого були кавери на популярні пісні. На превеликий жаль, що такою ціною, але війна навчила нас «цінувати час», то ж з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну я в якийсь момент усвідомив, що не хочу втратити можливість «звучати від власного імені». На початку літа 22-го року я віднайшов у собі моральні сили та написав першу пісню – «3.05.Мамо».

Посилання на кліп

– Ваша музика – це про сьогодення, але не про війну, як ви відноситесь до військової музики ваших колег?

Я щиро вірю в те, що музика, це дуже сильний, іноді навіть медитавний інструмент. Пісні про війну дуже потрібні, щоб впоратись з тими над важкими процесами, які відбуваються з українцями зараз.
Пишаюсь нашими артистами, які знаходять в собі сили, щоб так влучно відтворювати в пісні життя наших людей під час війни.

– Розкажіть про вашу крайню роботу «З тобою», чи присвячена ця пісня конкретній людині?

Пісня «З тобою» певною мірою не схожа на мої попередні пісні. У цій пісні вже є той вайб, який я, як артист хотів би транслювати надалі.
Саме цю пісню я б хотів присвятити усім жінкам, висловити їм слова подяки за те, що саме вони роблять нас чоловіків по-справжньому «живими».

– Ваші пісні можна назвати біографічними чи це трансформовані емоції перекладені у музику?

Кожна моя пісня – це результат мого особистого зцілення в різних життєвих питаннях, це підсумок пройденого іспиту життя, свідчення, що я засвоїв урок і прийняв його цінність. Кожна моя пісня може стати ключем до вирішення життєвого уроку для когось іншого. Я щасливий, що можу цим ділитися.

– Чи є у вас муза, хто надихає KÓRNEL?

У кожного митця має бути муза і я щасливий, що у мене вона теж є.

– Чим займається KÓRNEL поза музикою?

Ми живемо під час війни, мені це «болить» і я не можу бути осторонь.
Мій рідний брат зараз на фронті на сході в 14ОМБр і я його надійний тил тут. Усіма силами намагаюсь бути корисним його підрозділу, аби їм там було легше наближати нашу перемогу.

– Яка музика захоплює KÓRNEL та якого матеріалу на твою думку не вистачає на ринку?

Частіше всього я надихаюсь західними виконавцями. У моєму плейлисті ви знайдете таких артистів як: Anderson Paak, Mac Miller, Kendric Lamar.
Це дуже круті виконавці. Я не відношу себе до хіп-хопу та цих чуваків вважаю справді одними з кращих. Мрію побувати на концертах тих, хто ще у цьому світі.
Вважаю, що на українській сцені справді не вистачає виконавців якісної soul музики, щось на кшталт H.E.R та Jorja Smith. Я знаю, що ми маємо потенціал творити саунд світового рівня і десь відчуваю, що це вже скоро настане.

– Ви даєте людям такий важливий, потрібний саунд, які майбутні роботи чекати від KÓRNEL?

Я так само залишусь відвертим зі своїми слухачами і співатиму про те, що проживаю я. А от щодо самої пісні – це буде кавер на одну вже дуже відому пісню, яку знає наше старше покоління. Ця пісня має соціальний характер і викликає надію у тих, хто зараз проживає зовнішні або внутрішні тяжкі часи. На превеликий жаль не тільки фізична війна викликає так багато болю і страждань, бо не забуваємо і про тих людей, які поміж реальності проживають власну внутрішню війну.

Дуже сподіваюсь, моя нова версія сколихне серця наших українців і трохи додасть віри у завтра

“З тобою”

 

Comments are closed.