Health|beauty

Раціон харчування в осіньно-зимовий період. Рекомендації від експертів VIP Catering Natura Food

Оснінь – чудова та затишна пора року, природа засинає і час ніби-то сповільнюється. Разом з цим багато процесів в нашому організмі теж сповільнюються та змінюються. Через це імунна система слабшає, змінюється обмін речовин і як наслідок ви відчуваєте занепад сил, часто поганий настрій та дратівливість.

Через це багато з нас починають відчувати більший потяг до солодкого. Коли організм отримує потужну дозу цукру, моментально підвищується рівень глюкози і в перші 30 хвилин здається, що у вас побільшало сил, але потім це відчуття швидко зникає і в організмі активно починає вироблятися інсулін. Провокація інсуліну завжди має наслідки у зайвих кілограмах та відчутне погіршення самопочуття.

Підходити до питання турботи про себе потрібно свідомо та обирати комплексний підхід аби відчути максимальний ефект. Подбати про імунну систему, енергійність та при цьому не набрати зайвої ваги. Наш раціон харчування повинен бути збалансованим, різноманітним та смачним. 

Тож головне питання, як підтримати свій організм в осінній період?

1. Саме час стати відвідувачем спорт-клубу. Адже при фізичних навантаженнях підвищується рівень гормонів, прискорюється метаболізм, зміцнюється імунітет та покращується сон

2. Здорове та збалансоване харчування. Раціон харчування краще підбирати зі спеціалістами та після діагностики у лікаря. На основі ваших даних лікар-дієтолог підбере для вас раціон, який підійде саме Вам, принесе користь і відчутний ефект. Саме цим займається компанія Vip Catering у своєму сервісі здорового харчування Natura Food. 

3. Вітаміни та суплементи. При виконанні перших двох пунктів ефект від них максимально підсилить правильно підібраний комплекс вітамінів та мінералів, з підбором якого вам допоможуть у Gama Consulting.

4. Прогулянки на свіжому повітрі. Це чудовий спосіб підтримки тіла в тонусі, навіть 30- ти хвилинна прогулянка перед сном принесе неабияку користь – нормалізує тиск та наситить кров киснем!

Восени ми перебудовуємо свій раціон на зимовий лад. У наш час протягом року нам доступний широкий асортимент продуктів, тому скласти меню не буде складністю. Але все ж таки користуйтесь правилами сезонності і активно включайте локальні овочі.

Правила складання раціону:

Режим. Якщо у вас є бажання втримувати вагу або схуднути рекомендуємо триразовий раціон. Розподілити потрібний калораж треба в сторону зменшення від сніданку до вечері . Сніданок головний прийом їжі за день, саме тут дозволяються продукти групи довгих вуглеводів, жири та білки. Здоровий сніданок – запорука енергійності та витримки на цілий день і ми рекомендуємо ніколи не пропускати його. Обід теж повинен бути збалансований білками, жирами та невеликою кількістю довгих вуглеводів. Найлегшою повинна бути вечеря, сформуйте її з білків, клітковини та ненасичених жирів.

Склад раціону. У оснінній час потрібно з’їдати достатню кількість білка, жирів, фруктів і ягід. Раціон має бути різноманітним. Особливу увагу приділіть стравам з білковою складовою, адже при недостачі білка знижується імунітет, змінюється гормональний фон, шкіра втрачає тонус та виснажуються м’язи. 

Тепер трошки про основні групи нутрієнтів і де їх шукати.

1. Складні вуглеводи – забезпечують організм енергією і впливають на нашу витримку від перекусів. В процесі травлення віддають свою енергію організму поступово – саме тому їх ще називають «повільними». Шукати їх потрібно в злаках, бобових та овочах. Клітковина яка є складовою цих продуктів забезпечує правильні процеси травлення та очищення нашого організму.

2. Жири – а найбільше нас цікавлять корисні ліпіди, яких існує декілька типів. Знайдемо їх у горіхах, сої, а також у червоній рибі, тунцю, скумбрії та ікрі. Тому страви з морепродуктів обов’язкові при здоровому харчуванні.

3. Білки, або протеїни – наш організм вимагає певну кількість щодня. Білок забезпечує відновлення клітин і вкрай важливий для життя. Джерелами білка служать як продукти тваринного, так і рослинного походження. Шукаємо білок в горіхах, яйцях, бобових, сої та в м’ясі птиці, яловичині, рибі. Головним у знанні про білки, важливе розуміння, що існує 10-12 незамінних амінокислот, які потрапляють в організм тільки з їжею, треба слідкувати, щоб наш раціон харчування включав продукти в складі яких такі амінокислоти присутні. А саме яловичину, сою, насіння гарбуза, тунець, лосось, м’ясо курки, горіхи кеш’ю, кедрові, яйця.

Пропонуємо подивитися приклад меню з правильним балансом нутрієнтів в осінній період.

Бережіть себе і не нехтуйте своїм здоров’ям, а ми подбаємо про Вас.

VIP Catering Natura Food

info@vipcatering.com.

Київ, вул. Ізюмська 5

Gamaconsulting

info@gamaconsulting.com.ua

Київ, вул. Соловцова Миколи 2  оф. 38/2