Avangarden – місце, де пульсує культурне життя Києва.
Avangarden gallery & wine bar – це галерея сучасного мистецтва та винний бар в Києві на вулиці Січових Стрільців 23а поблизу Львівської площі. Це проєкт про світ візуального мистецтва та гастро культури, про пристрасть жити, пізнавати нове – про те, що надихає та надає сили боротися далі за нашу свободу і волю. Засновники закладу це продюсерка культурних проєктів Каріна Качуровська та бізнесмен Антон Мазний, який розвиває мережу готелів Owntown.
Одне із завдань Avangarden – знизити бар’єр входу між глядачем та сучасним мистецтвом. Розвіяти стереотип, що це закритий світ, щось відразливе і завжди незрозуміле. У цьому сенсі винний бар, де за келихом вина чи чашкою кави можна погортати художні каталоги та обговорити виставку, відіграє не останню роль у створенні комфортної атмосфери.
Вдень з 11:00 до 17:00 тут подаються бранчі. Позиції у форматі міського бістро: можна замовити цільнозерновий тост з тунцем та арахісовим баклажаном, який подається з в’яленою сливою та маринованою цибулею або мелт чіз із шинкою та печеним перцем з зеленим салатом із битих огірків та шпинату. Для прихильників суперфуд, є такі бранчі, як каша із зеленої гречки з яйцем пашот та трюфельною пастою або льняна каша на кокосовому молоці, яку подають з горіхами кешью та фундуком, з курагою та темними родзинками, медом різнотрав’я та обсмаженим кокосом.
Ввечері створюється затишна атмосфера, запалюються свічки, грає приємна музика. Тож можна вдало поєднати відвідування виставки та вишукану вечерю з гарним вибором натуральних органічних та класичних вин.
Кожного дня тут пульсує культурне життя: від проведення класичних лекцій та кинопоказів до арт-бранчів та поетичних вечорів, де актори декламують вірші українських класиків та сучасних поетів. Зранку в залі галереї можно приєднатися до ранкового тренування з йоги , а ввечері залишитись на імпровізацію музикантів та танцівників “Dzen of Soul”. Регулярно перемагати фрустрацію на шляху до важливих цілей можливо при постійної й безумовної турботі про себе і своє здоров’я. Тому варто відвідати арт-терапію, щоб відчути приймати теперішнє та наново вчитися планувати майбутнє. Або спробувати щось нове та прийняти участь у воркшопі з гончарного мистецтва або петриківського розпису, щоб через мистецьку практику дослідити українські традиції та культуру нашої країни.
Це проєкт про світ візуального мистецтва та гастро культури, про пристрасть жити, пізнавати нове – про те, що надихає та надає можливість пізнати свою ідентичність. Це єдиний простір без розподілу, один цілісний світ. У цьому сенсі заклад – продовження експозиції, частина культурного коду проекту. Де кожен гість знайде щось особливе для себе, залежно від особистих пріоритетів.
Зараз в галереї проходе персональна виставка української художниці Ганни Богачук “Червоне”. Художниця досліджує споконвічне значення червоного в українських етнічних візуальних кодах. Червоний – ключовий колір українського народного мистецтва і традиційної вишивки. Це колір енергії, вогню, життя. Це кров, що тече по жилах, та робить нас одночасно сильними і вразливими. Це колір любові та жаги до свободи. Виставка “Червоне” поєднує роботи Ганни з автентичними українськими рушниками, представляючи їх як цілісний витвір мистецтва. Свій Червоний авторка присвячує українським жінкам та їхній силі в усі часи.
Кожен виставковий, культурно-освітній проєкт, який відбувається в Avangarden має благодійну мету. Команда проєкту підтримує волонтерські організації, фонди, які допомагають Україні та захищають життя, тих хто не може подбати про себе самостійно. За цей час вони реалізували безліч аукціонів, виставок та проектів, 100% прибутка з яких перераховували на різні благодійні ініціативи, але кожна з них мала спільну мету – наблизити день перемоги України. В міжнародної історії культури не існує подібних кейсів самоорганізації і єдності нації. Це в котрий раз доводе, що українці – неперевершені і неймовірно круті.
Цього місяця Avangarden підтримує діяльність Фонду “Марш Жінок”. Відсоток від продажу творів мистецтва з виставки йде на допомогу жінкам з невеликих міст, які опинилися в дійсно скрутному становищі через війну. Усі роботи представлені на сторінці “online_artstore“
вул. Січових Стрільців 23 а. Парковка є.
12:00 – 21:30