Health|beauty

Важливі правила догляду за волоссям та шкірою голови в нових умовах

Важливі правила догляду за волоссям та шкірою голови в нових умовах: з перебоями світла та води.

Автор – Анастасія Мухачова, трихолог – реабілітолог та бренд-технолог компанії Orising в Україні. 

 

Якщо у вас є така можливість зараз – не задумуйтесь, мийте голову. Значно краще для вашої шкіри та волосся миття частіше, аніж з довгими паузами. Тренування волосся до рідшого миття – шкідливий міф. Таким чином, ви не «тренуєте» волосся забруднюватись рідше, а просто закупорюєте пори шкірним салом та ін. Як би ми не старались, волосся та шкіра все одно продовжать забруднюватись у своєму темпі. 

Що робити, якщо води вже немає, а попереду важлива зустріч? Згадайте про зачіски, які допоможуть вам приховати стан волосся: пучок, хвіст, коса та ін. Або ж дістаньте з шафи вашу улюблену шляпу/хустинку. 

Звісно, ще є варіант використати сухий шампунь. Але я рекомендую його використовувати дуже рідко та якщо подія дійсно неймовірної важливості. Чому так? Поясню. Сухий шампунь – косметичний засіб, схожий на пудру, він тільки маскує стан нашого волося. Використовувати його постійно без наслідків не вийде, тому що він формуватиме на волосяній частині шкіри голови сальні пробки. У зв’язку з тим, що шкірне сало не буде вчасно виходити з перифолікулярної зони, почнеться запальний процес, внаслідок чого – випадіння, яке може бути хронічним і затягнутим. А цього дуже не хочеться.

Як висушити голову швидше, якщо є світло?
Я раджу промокнути волосся рушником, а далі — загорнути у свіжий сухий тюрбан чи рушник. 

Потримайте тюрбан/рушник декілька хвилин, дайте йому максимально увібрати вологу. Потім зніміть та ще раз просушіть волосся за допомогою паперового рушника. Далі — нанесіть термозахист та розчешіть волосся. Для того, аби не пошкодити його структуру та не захворіти, звісно, краще якомога довше залишатись вдома.

Однак, якщо вам необхідно вийти на вулицю з мокрим волоссям, то ОБОВ‘ЯЗКОВО покрийте голову головним убором! Волосся та шкіра голови повинні бути сховані під шапку, хусту чи капелюх.

Важливі поради:

– на всякий випадок, тримайте вдома невеликий запас води, якого вистачить вам, щоб помити голову у критичній ситуації. Краще все ж помити голову меншою кількістю води, ніж залишити її надовго брудною;

оберіть шампунь за типом шкіри голови, а не структури волосся. Часто люди, розуміючи, що у них сухе волосся, обирають зволожуючий шампунь. Це помилка, через яку шкіра голови жирніє ще швидше. Насправді ж, шампунь потрібен саме нашій шкірі голови. Тому, зверніть увагу на її потреби. Якщо ваше волосся швидко жирніє, але сухе, вам підійде шампунь для жирної шкіри; якщо часто відчуваєте свербіж та маєте схильність до лупи – раджу обрати шампунь проти лупи; 

мити голову шампунем потрібно двічі, також для довшого відчуття свіжості раджу при другому намилюванні залишити шампунь подіяти на 2-3 хв;

– намилюючи шкіру голови, додайте масажних рухів, це забезпечить якісніше миття, а ще – це приємно; 

– раз на тиждень використовуйте пілінг для шкіри голови, тоді вона буде залишатись свіжою довше. Рекомендую пілінг ORising NaturHarmony (ціна – 2 160 грн.),  Енергетичний склад Д (ціна – 2145 грн.) чи Alan Jey Day by Day Peeling (ціна – 940 грн.) 

Бажаю вам світла, тепла та води в домівках! А ще, наголошую, не забувайте турбуватись про себе, навіть в таких непростих умовах 

Якщо ви зрозумієте, що вам потрібна допомога – звертайтесь до мене за консультацією чи процедурою. Під час офлайн – консультації в Києві, я роблю діагностику шкіри голови та волосся (трихоскопію). 

Запис через Instagram:

instagram.com/anastasiya_muhacheva