Health|beauty

Гайд догляду за обличчям: етапи, якими не варто нехтувати

У сучасному світі на ринку представлена така безліч продуктів для догляду за шкірою обличчя, що інколи складно розібратися, що і коли саме використовувати. Важливо розуміти, правильний порядок догляду — це не лише про естетику б’юті рутини, але й про здоров’я. Адже, якщо нехтувати бодай одним з етапів, є велика ймовірність не отримати бажаного ефекту від косметики, а й нашкодити чутливій шкірі обличчя. Разом із Єлизаветою Куртяк, засновницею Skin Kits та мережі клінік MediSkin, ми підготували гайд ранкового та вечірнього догляду.

Зазначимо, що даний гайд є базовим, а отже він не включає додаткові етапи догляду, які можуть бути необхідними під час лікування акне чи інших хвороб шкіри. Тож перед підбором догляду обов’язково варто врахувати свої особливості та проконсультуватися із дерматологом.

Етап 1: Очищення шкіри
Починати ранкову та вечірню рутину варто з очищення шкіри обличчя від зайвого бруду, який накопичився за день та ніч. Для цього варто використовувати делікатну пінку або гель, які підходять для вашого типу шкіри. У вечірній рутині перед цим етапом обов’язково необхідно зняти макіяж за допомогою гідрофільної олії чи міцелярної води.

Етап 2: Тонізація
Після очищення потрібно нанести тонік, щоб відновити природний рівень pH шкіри та підготувати її до подальшого догляду. Тонік звужує пори, зволожує та зменшує подразнення, працюючи як ексфоліант. Його можна наносити за допомогою ватних дисків або пальців — все залежить від обраного засобу.

Етап 3: Сироватка
Такий засіб містить висококонцентровані активні інгредієнти, які проникають глибоко в шкіру і мають потужний ефект. Окрім своїх основних функцій сироватка посилює дію інших доглядових засобів. У ранковому догляді рекомендовано сироватки з вітаміном С або пептидами, а у вечірньому з ретинолом або вітаміном А.

Етап 4: Зволоження
Для того аби забезпечити шкірі максимальну вологу, після сироватки варто нанести зволожувальний крем. Він нормалізує водний баланс, підтримує пружність та еластичність шкіри. У ранковій рутині краще використовувати легкі текстури, а у вечірній віддати перевагу більш щільним. Також, вечірній крем може включати ретинол або пептиди, які допоможуть покращити стан шкіри протягом ночі.

Етап 5: SPF
Останній етап, яким не можна нехтувати у ранковій рутині, це захист від сонця. Продукти з SPF захищають шкіру від негативного впливу сонячних променів, які можуть стати причиною пігментації та навіть опіків. Також, якісний санскрін захистить шкіру від ранньої появи зморшок та тонких ліній, тому навіть у похмурі дні сонцезахист — мастхев.

Якщо вам здалося, що багатоетапний догляд потребує чималих зусиль та великої кількості косметичних засобів, радимо надихнутися японцями, які будь-яку рутину перетворюють у приємний ритуал. Також, вони переконані, що немає потреби купувати та використовувати безліч продуктів одночасно. Ідеальне рішення: лінійка засобів, яка включатиме всі етапи та необхідні інгредієнти. Прикладом є японський бренд-мінімаліст Majesta. Він пропонує лінійку із 11 засобів, які закривають головні потреби шкіри.

Правильно підібраний багатоетапний догляд за шкірою може покращити її стан, зменшити почервоніння, акне, зморшки та інші ознаки старіння. Незалежно від віку або типу шкіри, важливо регулярно дотримуватися ранкової та вечірньої рутини. Адже вкладені зусилля завжди виправдані здоровою та красивою шкірою.