Events

Традиції і сучасність. Як відзначили День Вишиванки відомі українські жінки

День Вишиванки. Традиції і сучасність.

Цього року святу Дня Вишиванки офіційно виповнюється 18 років.
Метою цього свята є збереження українських народних традицій та популяризація національного одягу.

У цей день українці вдягають вишиванки, організовують культурні заходи, виставки, лекції та майстер-класи. Свято підтримують і українці за кордоном, і представники інших країн, що підкреслює його важливість.

Вишиванка, як традиційний елемент українського одягу, має багате символічне значення. Кожен регіон України має свої особливості в орнаментах, кольорах і техніках вишивки, що відображають місцеві традиції та історію. Свято допомагає не лише підтримувати інтерес до цих традицій, а й стимулює розвиток сучасної моди, що використовує елементи вишивки у нових формах та інтерпретаціях.

“Це вже третій мій захід, що присвячений популяризації українського одягу”, – каже організатор заходу Катерина Невська.

Ми збираємося жіночою спільнотою, бо саме жінки здебільшого є берегинями традицій, саме жіночі руки передають від бабусь і матусь вишиту на сорочках історію поколінь, і саме жінки наразі підтримують культурну ниву, поки чоловіки боронять свободу нашої країни.

Збираємося, щоб своїм прикладом надихнути людей берегти свою національну ідентичність і шанувати традиції.
Звичайно, ми є людьми сучасними і живемо вже в інших ритмах, тому і вишиванки наші подеколи відображають вже інші мотиви. Але незмінними залишаються їхні елементи – як у пісні співається – “червоне то любов, а чорне то журба..”

Якщо масштабувати думку, то в тому і є сенс самого життя – мати мудрість щось берегти і мати сміливість щось змінювати. І те і інше важливе, і неможливе одне без одного.

Доречі, приклад саме цієї філософії Україна демонструє всьому світу, і на військовому фронті, і на культурному».

Серед запрошених гостей: Ельміра Мехтієва, Ольга Конова, Надія Хачатурова, Катерина Соловчук, Олена Ялова, Тетяна Домбровська, Катерина Демчук, Марія Циповяз і інші жінки бізнесу і активної соціальної позиції.

Захід підтримав і гостинно приймав ресторан La Maison
Січових Стрільців, 20.