Health|beauty

Вітамін С та його важлива роль у щоденному раціоні

Восени наш організм відчуває нестачу вітамінів і починається так званий авітаміноз. На жаль не всі необхідні вітаміни можна отримати “про запас”. Деякі з вітамінів засвоюються неповністю, а інші – швидко виводяться організмом. Сьогодні поговоримо саме про вітамін С – один з найважливіших вітамінів.

Він належить до тих поживних речовин, які наш організм використовує для нормалізації більшості життєво важливих функцій і насамперед для зміцнення імунітету, що особливо актуально в осінній період!

Отже, Вітамін С:

– покращує імунітет

– зміцнює серцево-судинну систему

– нормалізує емоційний стан і активність

– прискорює регенерацію тканин

– допомагає у виробленні колагену

В залежності від статі та віку добова норма для дорослої людини 45-120 мг. Вітамін С природним чином присутній в деяких продуктах харчування і доступний як дієтична добавка.

Продукти харчування які містять Вітамін С. На сам перед високий вміст вітаміну C спостерігається в овочах і фруктах. Але варто розуміти що вітамін руйнується при термічній обробці, тому радимо споживати овочі та фрукти в сирому та необробленому вигляді.

Ось деякі з продуктів які мають великий зміст вітаміну: капуста різних сортів (брюссельська, біла і червонокачанна, пекінська), горіх, томати, редис, кабачки, цибуля ріпчаста, часник, буряк, гарбуз, морква, полуниця, апельсин, шипшина.

Цікавий факт: у лимоні є вітамін С, але не настільки багато як ви гадаєте, щоб спожити добову норму вітаміну С треба з’їсти цілий лимон зі шкірою, погодьтесь це не дуже зручно! А ось у шипшині вітаміну С дуже багато. Можна сказати що шипшина є чемпіоном за вмістом вітамінів А і С, а насіння шипшини містить ефірні олії та слабкі жирні кислоти.

Також вітамін С можна отримувати з вітамінних комплексів.

Зараз на ринку дуже багато дієтичних добавок та комплексів, з однієї сторони це добре, але треба розуміти, що не кожна добавка або вітамінний комплекс спрацює на всі 100 відсотків. Ви можете купити не дешевий комплекс вітамінів і не отримати від нього такої користі як задумано виробником. Це відбувається тому, що ваш організм має свої особливості. Ми радимо перед прийомом здати аналізи на вміст вітамінів в крові, так ви зрозумієте яких саме вітамінів у вас не вистачає і зрозуміти, який комплекс підібрати. Після проходження курсу здати аналізи повторно, щоб зрозуміти чи спрацював цей комплекс. Ідеальний варіант – звернутися до Gama Consultig де вам допоможуть підібрати вітаміни, які будуть ефективні саме для вас, підберуть, необхідне дозування, врахують біосумісність суплементів для досягнення синергічного ефекту, адже деякі вітаміни краще пити разом, а деякі – не змішувати в один прийом.

Краще за все вітаміни засвоюються та працюють разом зі збалансованим здоровим харчуванням.

Дієтологи Natura Food пильно відбирають для вашого меню сезонні продукти з найбільшим вмістом вітамінів відповідно до вашого індивідуального раціону. Пропонуємо переглянути раціон на тиждень багатий на різні вітаміни та елементи й звісно на вітамін С:

VIP Catering Natura Food

info@vipcatering.com.

Київ, вул. Ізюмська 5

Gamaconsulting

info@gamaconsulting.com.ua

Київ, вул. Соловцова Миколи 2  оф. 38/2