Fashion

Український бренд прикрас LOGVIN презентував колаборацію зі Скарбницею Національного музею історії України

Бренд прикрас LOGVIN збирає 150 тисяч гривень на збереження культурної спадщини

З метою збереження культурної спадщини в період війни.

LOGVIN — український бренд прикрас таємничих змістів випустив нову колекцію «Скарб» спільно зі Скарбницею Національного музею історії України. Музей розташований на території Києво-Печерської лаври та розповідає про історичне минуле народів, що проживали на території України впродовж тисячоліть, на прикладі шедеврів ювелірного мистецтва.

Натхненням та основою колаборації став Мартинівський скарб — один із найвідоміших антських скарбів, які відносять до доби «ранніх» слов’ян (6-7 століття) та періоду заснування Києва. 89 знахідок зі скарбу зберігається в Скарбниці, а ще 27 — у Британському музеї.

Найвідоміші артефакти зі скарбу — фігурки «танцюючих» чоловічків та коней свого часу викликали справжню сенсацію і безліч дискусій серед дослідників. Вони виконані зі срібла та частково позолочені.

LOGVIN з дозволу музею використали в своїй колекції зображення саме цього Мартинівського чоловічка. Дослідники висували різні версії використання прикрас із зображенням чоловічка: від прикрашання парадного одягу, оздоблення сідел або щитів під час бою в якості оберегу до використання в певних ритуалах.

«Ця колекція для нас є справжнім викликом, адже ми не тільки вперше об’єдналися з великою інституцією та переосмислюємо один із найвідоміших скарбів, знайдених на території України, але й маємо велику культурну та благодійну мету. В умовах війни, коли ворог розповсюджує наративи про те, що української культури та історії не існує, знищує історичні пам’ятки та спустошує музеї — ця колекція набуває особливого значення. Шляхом аукціону та відрахування 15% прибутку від цієї колекції ми збираємо кошти для відцифрування та каталогізації культурної спадщини музею. Наша мета зібрати щонайменше 150 000 гривень», — кажуть засновники бренду Вадим та Світлана Логвиненко.

До колекції «Скарб» увійшли масивний перстень, сережки, створені за прадавніми мотивами, кольє з коралів зі срібним кулоном у формі монети, а також брошка. Всі аксесуари прикрашає зображення Мартинівського чоловічка. Прикраси виконані в характерному і вже впізнаваному стилі бренду — біле срібло та часткова позолота в стародавній техніці кеумбу. Це дозволяє виробам набувати з часом індивідуальності й не втрачати привабливості.  

Кожен виріб у колекціях LOGVIN створюють вручну. Прикраса з колекції «Скарб» може стати для вас справжнім оберегом і символом багатої української культури.
Колекція «Скарб» вже доступна на сайті бренду.

Скарбниця Національного музею історії України за 50 років існування прийняла понад 12 мільйонів відвідувачів, кілька разів оновлювала експозицію, сформувала колекцію у майже 56 тисяч одиниць зберігання.

Завдяки відділу реставрації в Скарбниці відновлено понад 20 тисяч унікальних пам’яток ювелірного мистецтва різних епох. Реставрація цих предметів дала можливість зберегти для майбутніх поколінь неоціненні скарби і представити їх у музейних проєктах. Головною гордістю музею є найбільша у світі колекція «скіфського золота» (близько 45 тисяч експонатів), в тому числі головний археологічний скарб України — пектораль із Товстої могили.

LOGVIN — український бренд прикрас таємничих змістів для тих, хто надихається глибиною і обирає змістовні речі, заснований в Києві в 2016 році, наразі роботи представлені в декількох галереях Румунії та Греції, а також бренд є учасником найбільших ювелірних виставок Європи (Romanian jewelry week, Bijorhca, Gem Geneve та ін).

Прикраси бренду рекомендують Vogue, Harper’s Bazaar, Elle, Marie Claire, L`officiel і Cosmopolitan.

 

You may also like

Comments are closed.

More in:Fashion