Events

Діалог митця та історика: як минула тематична закрита вечеря, присвячена українському екшену «Довбуш»

Режисер фільму Олесь Санін та історик Ігор Кошіль обговорювали історичне підґрунтя стрічки, її актуальність і закладені меседжі, що відгукуються кожному українцю.

13 вересня в мистецько-гастрономічному просторі «Остання Барикада» відбулася закрита тематична вечеря, присвячена пригодницько-історичному екшену «Довбуш».

Гостей частували стравами зі спеціально розробленого меню: салатом із трьох видів томатів із копченим хлібом, грибною пательнею, баношем із білими грибами та бринзою й ялівцевою «довбушівською» настоянкою. А «на десерт» режисер фільму Олесь Санін та історик Ігор Кошіль провели діалог митця та історика, під час якого торкнулися різних тем в контексті «Довбуша».

Зі свого боку Ігор Кошіль поділився враженнями від стрічки, яку він, до речі, дивився разом зі своїм 12-річним учнем. Історик наголосив, що, попри професійну прискіпливість до історичних фільмів, він отримав задоволення від перегляду та, на власний подив, не знайшов приводів для критики. А режисер Олесь Санін розповів історію створення «Довбуша» — від народження ідеї та збору матеріалів до кастингу та знімального процесу. А також залюбки відповів на запитання гостей — відверто, емоційно та з гумором.

Цього вечора смакували вечерею та насолоджувалися спілкуванням з творцями фільму інфлюєнсери та журналісти, зокрема Юрій Марченко, Розіта Номбре, Олімпія Вайтмусташ, Юлія Єрмолаєва, Міла Заболотна, Аліна Смоліна-Мединська, Ірина Татаренко та інші.

Тим часом прокат фільму «Довбуш» триває в усіх мережах кінотеатрів країни. А в Національній академії мистецтв України (Бульварно-Кудрявська, 20) шанувальники стрічки можуть побачити унікальну експозицію від команди стрічки: 25 костюмів та їхні ескізи, реквізит, оригінальні розкадровки, фото/відео бекстейджу зі знімального майданчика тощо. А також відвідати серію екскурсій та майстер-класів за участю знімальної групи. Експозиція відкрита до 10 жовтня включно, а анонс заходів доступний на сайті academyart.org.ua та в соціальних мережах НАМУ